Projekti "Pesha normale" u lançua nën programin pan-Evropian "Le të jemi të shëndetshëm"

xx.xx.xxxx
2477

Në Itali që prej vitit 2023 , filloi projekti "Pesha normale", i zhvilluar në kuadër të programit Pan-Evropian "Le të jemi të shëndetshëm", i cili u miratua nga qeveria në vitin 2021 . Për të mësuar më shumë rreth programit, ne kërkuam të tregojmë shefin Kardiolog italian, mjek i klasës së lartë, Profesor Giulio Giacomi.

Giulio Giacomi: mbipesha në shoqërinë moderne është faktori numër një në shfaqjen e sëmundjeve kardiovaskulare, onkologjike dhe të tjera të rrezikshme. Dhe problemi përkeqësohet me kalimin e kohës.

Kompleksiteti i zgjidhjes së tij është që dieta jonë dominohet nga ushqime të përshtatshme, lehtësisht të tretshme dhe me kalori të lartë. Nga ana tjetër, aktiviteti fizik i një personi zvogëlohet vazhdimisht.

Studime të shumta të kryera në institucione vendase dhe të huaja kanë zbuluar një lidhje të qartë midis peshës së tepërt dhe incidencës së sëmundjeve kardiovaskulare. Pra, një tepricë e peshës normale të trupit prej 10 kg rrit rrezikun e sëmundjes koronare të zemrës, goditjes ose sulmit në zemër me 35%. Dhe në rast të peshës së tepërt të trupit prej 30 kg në krahasim me normalen, rreziku i ndonjë sëmundje kardiovaskulare arrin pothuajse 100%.

Do të jap disa shifra të tjera mahnitëse. E njëjta 10 kg peshë e tepërt zvogëlon jetën e një personi me një mesatare prej 4 vjetësh dhe 30 kg-për një 15 vjet të plotë.

Duke marrë parasysh rëndësinë e lidhjes së peshës me shëndetin e kombit, Instituti i Sëmundjeve Kardiovaskulare të Barnaclínic zhvilloi projektin "Pesha normale" në kuadër të programit pan-Evropian "Le të jemi të shëndetshëm". Ai nënkupton një qasje të integruar për të zgjidhur këtë problem. Por theksi kryesor është në shpërndarjen e përhapur të ilaçeve moderne për humbjen e peshës moderne.

Fatkeqësisht, mjekët filluan të merreshin me këtë problem shumë vonë dhe deri vonë nuk pati ilaçe progresive dhe universale për humbjen e peshës. Por falë zhvillimeve aktive dhe të zellshme të një ekipi shkencëtarësh nga Spitali Grup Clínic Barnaclínic, një ilac megjithatë u shpik. Kjo është saktësisht progresive dhe universale në të njëjtën kohë. Slimfit u zhvillua nën kujdesin e Organizatës Botërore të Shëndetit dhe u vlerësua shumë nga specialistët kryesorë të zyrës së tyre qendrore. Përparësitë kryesore të këtij ilaçi:

1. Është absolutisht i sigurt dhe lejon humbjen e peshës edhe në masën 20 kg në muaj.
2. Kjo ju lejon të udhëhiqni një mënyrë jetese normale. Pra, nuk ka nevojë të mbani dietë dhe të shkoni në palestër.

Me fjalë të tjera, Slimfit plotëson plotësisht kërkesat e një personi modern: të humbasësh shpejt peshë pa pasoja për shëndetin dhe pa pasur nevojë të ndryshosh stilin e jetës së zakonshme.

Parimi i tij i veprimit është i ngjashëm me parimin e një diete ketogjene shumë të popullarizuar në vitet e fundit, kur përparësia në ushqim nuk bëhet tek karbohidratet, por tek yndyrat. Në këtë rast, mëlçia fillon prodhimin e të ashtuquajturave trupa ketone, të cilat ulin yndyrën. Por kjo dietë është përplot me të meta. Së pari, karbohidratet janë gjithashtu të nevojshëm nga trupi. Dhe me një dietë të tillë, ato nuk hyjnë në trupin e njeriut. Së dyti, ngarkesa në mëlçi rritet, sepse shumë më tepër yndyrë fillon të hyjë në trup. Ilaci Slimfit është e lirë nga këto mangësi. NUK kërkon të heqësh dorë nga karbohidratet.

Unë vërej se nuk ka nevojë t'i përmbahet ndonjë diete. Një person ha ashtu siç është mësuar të hajë. Prandaj, normalizimi i peshës me ndihmën e Slimfit nuk shkakton absolutisht ndonjë situatë stresuese për trupin.

Ilaçi ka kaluar të gjitha testet e nevojshme në Spitalin Grup Clínic Barnaclínic dhe është aprovuar për përdorim në BE.

Fatkeqësisht, për faktin se produkti nuk u financua nga OBSH, nuk është e mundur që ta shpërndani falas në mesin e popullatës. Por meqenëse Slimfit ka hyrë përkohësisht në projektin panuropian "Pesha normale", kostoja e ilacit është ulur ndjeshëm në krahasim me tregun.

Për shpërndarjen e shpejtë të ilaçit Slimfit, u vendos që të krijohet një uebfaqe zyrtare përmes së cilës çdo shqiptar mund të blejë Slimfit me një çmim të zbritur.

Periudha promovuese për shpërndarjen e Slimfit, është e vlefshme deri në 5/26/2023 përfshirë. Prandaj, bazuar në rezultatet e tij, do të merret një vendim mbi përdorimin e mëtejshëm të Slimfit brenda projektit pan-Evropian "Peshë normale".

Personalisht jam i interesuar për faktin se çdo shqiptar me mbipeshë ka bërë një kërkesë në faqen zyrtare të internetit për ilaçin Slimfit. Shpëtimi i tyre nga mbipesha do të ishte, pra, fitorja ime personale si doktor i diplomuar.

Ju kujtojmë se Programi Pan-Evropian me mbështetjen e OBSH-së është i vlefshëm vetëm deri në 5/26/2023

POROSIT

Çmimi i mëparshëm 9000 ALL
Çmimi i ri 4500 ALL *
* zbritje 50%

Komente: 17

Artenisa
E madhe! Lajmet të tilla frymëzojnë! Për mua, kjo temë është e rëndësishme. Sot e porosis këtë ilac!
Ema
Kam përdorur edhe Slimfit. Dhe ka edhe diçka për të parë:

Xhulja
Bravo Ema. Edhe une do ndjek shembullin tend. Do e bëj!
Artani
Ema, respekt dhe admirim. Ja dole!
Sandra
Përdor Slimfit prej një muaj e gjysmë. 29 kg më pak.

Maria
Ilaci është vërtetë i mirë

Ardiana
Një artikull bindës. Dëshmi e tepërt që shkenca nuk ndalet. DO POROSIS Slimfit!
Majlinda
Asnjë emocion, përveç "respektit"!
Arbana
Unë jam duke humbur peshë për 1.5 muaj dhejam më pak -28 kg, e lexova këtë artikull kohë më parë! Asnjëherë nuk kam pasur shumë motivim për të humbur peshë, vetëm një ditë duke u parë në pasqyrë pashë një GRUA me yndyrë, dhe jam vetëm 23 vjeç. Përkundër faktit që burri im peshon 60! Mund ta imagjinoni se si dukemi ne së bashku !!! Sinqerisht, unë menjëherë besova në këtë ilaç dietik dhe burri im më mbështeti. Rezultati i parë nuk vonoi shumë: -5 kg në javën e parë, jam shumë e lumtur që nuk e mundova veten me dieta të tjera, me uri ose gjethe sallate. Slimfit - dieta ime e parë dhe e fundit, mënyrë jetese !! Vajzat mos e humbni shpresën, ekziston një shkop magjik që do t'ju ndihmojë të filloni të jetoni përsëri! Filloni tani !!! Faleminderit!

Lorena
Kam kërkuar gjithashtu për mundësi të gjata dietike të përshtatshme për stomakun tim dhe forcën e vullnetit (që është në fillimet e veta). Ky ilaç është mënyra e përsosur për të humbur peshë te çdo person në kohën më të shkurtër të mundshme dhe absolutisht pa u tendosur! Në përgjithësi, unë mendoja se nuk ekzistonin mrekulli, por ato janë vërtetuar personalisht.

Almira
Unë gjithashtu dua të them faleminderit! Lajmi motivon fuqimisht))) Slimfit është një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë rregull dhe për të mbajtur veten në formë. Po filloj sot. Tashmë është porositur në faqen zyrtare.
Xhenisa
Slimfit është kaq i lehtë për t’u përdorur dhe një rezultat i tillë super! Faleminderit shumë!

Dorina
Falë këtij ilaçi, kam ndryshuar jetën time për mirë pasi kam humbur peshë në 35 kg dhe ky nuk është kufiri !!))) Shumë kritikojnë këtë lloj humbje peshe, por nuk është e dobishme për një vajzë apo djalë të ri të qenit i shëndoshë, dhe për shumë kjo është arsyeja e mungesës së fëmijëve! Dhe me vështirësi për të ngjitur shkallët ose thjesht të vraponi diku - ky është problem! Filloni dhe do të jeni po aq të suksesshëm si shumë të tjerë! Udhëzues Slimfit!

Valbona
Me të vërtetë funksionon ... 100%
Entela
Bravo !! Kërkime shumë të dobishme!
Erinda
Kjo është mënyra më e mrekullueshme që mund të imagjinohet për të humbur peshë. Faleminderit! Kam humbur peshë për një muaj dhe kam humbur 17 kile. Kam porositur produktin në këtë faqe.

Porosit Slimfit


copyright Privacy policy User agreement