Jakup CANI student i vitit të fundit në Shkollën e Mjekësisë të Universitetit Goethe, fitoi çmimin më prestigjioz evropian në inovacionin mjekësor për zbulimin e një metode për rikthimin e shikimit në çdo moshë. Sigurisht, ky lajm i mirë nuk ishte pika e parë në axhendën tonë!


Diçka e mahnitshme ndodhi në Kongresin e Oftalmologjisë që u mbajt në Evropë këtë vit. Të gjithë spektatorët duartrokitën atë që ndodhej në tribuna për 10 minuta. Ai person ishte një student shqiptare, Jakup Cani, i cili jetonte dhe studionte në Gjermani. Ai sugjeroi përdorimin e një formule unike.

Jakup Cani ofroi një zgjidhje të shkëlqyer dhe qendra më e madhe kërkimore në Evropë mori përgjegjësinë për zbatimin e saj. Në zhvillimin e ilaçit morën pjesë ekspertë nga qendra kërkimore me famë botërore. Ilaçi u zhvillua dhe sot jep rezultate të shkëlqyera.

Si mund një ilaç i ri të përmirësojë shikimin e miliona njerëzve në mbarë botën dhe si mund ta merrni këtë ilaç? Në artikullin e mëposhtëm do të gjeni përgjigjet për këto dhe shumë pyetje të tjera.

Gazetarja: "Jakup, ti je një nga studentët më të zgjuar të mjekësisë në botë. Nga lindi ideja për të bërë këtë produkt?"

Ngjarja që më shërbeu si motiv kryesor ishte si vijon: disa vite më parë, nëna ime filloi të humbiste gradualisht shikimin: as syzet dhe as thjerrëzat nuk më ndihmuan. Shikimi i saj vazhdoi të përkeqësohej. Data e operacionit ishte caktuar, por një javë para operacionit asaj iu tha se ishte në mënyrë progresive e verbër për shkak të mungesës së gjakut në thjerrëzat dhe pjesën e prapme të syve. Kjo do të thoshte se operacioni nuk mund të kryhej.

Gjyshja ime humbi plotësisht shikimin për të njëjtën arsye. Pikërisht atëherë fillova të hulumtoj problemet me sëmundjet e syrit dhe trajtimin e tyre. U trondita kur kuptova se shumica e barnave në barnatore janë komponime kimike të padobishme që i bëjnë gjërat edhe më keq. Nëna ime i përdorte çdo ditë.

Në tre vitet e fundit, unë e kam hulumtuar plotësisht këtë temë. Në fakt, produkti për të cilin të gjithë flasin tani u krijua në procesin e shkrimit të tezës sime të re mbi trajtimin e sëmundjeve të syrit. Kuptova se kisha gjetur diçka të re. Por nuk e mendoja se kjo do të ngjallte kaq shumë interes nga institucione të ndryshme.

Me çfarë u përballët në këtë proces?

Sapo u shfaqën raportet për trajtimin tim, menjëherë fillova të merrja oferta për të shitur shpikjen time. Gjermanët ofruan 120 mijë euro, oferta në sasi të mëdha dërgoi edhe kompania farmaceutike amerikane. Tani kam ndryshuar numrin e telefonit dhe nuk i përdor rrjetet sociale sepse më bezdisin ofertat e blerjeve që dërgohen çdo ditë në të gjitha kanalet e komunikimit.

Por me sa di unë nuk e keni shitur formulën?

Sigurisht që jo. Mund të duket pak e ashpër, por unë nuk e shpika këtë produkt për t'i bërë kompanitë farmaceutike më fitimprurëse. Çfarë ndodh nëse shes një formulë? Ata do të marrin patenta, do të ndalojnë prodhimin e mëtejshëm dhe do të rrisin çmimin e ilaçit. Unë jam i ri, por nuk jam idiot. Pacientët në këtë rast janë të pashërueshëm. Një mjek i huaj më tha se një medikament i tillë duhet të kushtojë të paktën 3000 dollarë, por kush mund ta blejë atë për ato para?

Qëllimi im është që njerëzit me një buxhet të vogël gjithashtu të mund ta blejnë lehtësisht këtë produkt dhe të rifitojnë vizionin e tyre pa probleme, pa u mbështetur në medikamente të tjera, operacione të shtrenjta të syve, syze apo lente ...

Kështu që kur mora një ofertë për të ndihmuar në zhvillimin e ilaçit, pranova menjëherë. Ne punojmë me specialistët më të mirë në Institutin e Kërkimeve Oftalmologjike. Kjo është e mahnitshme. Hulumtimi im është i plotë dhe produkti im është plotësisht i gatshëm për përdorim.

109 / 5.000 Për këtë ilaç biseduam me mjekun dhe okulistin me përvojë 35 vjeçare, Vangjel Ndrekaj:

Gazetari: "Cili është thelbi i idesë së Jakupit? A ndihmon në rikthimin e shikimit në çdo moshë?"

Ideja e Jakupit dha një qasje të re në trajtimin e shikimit, madje edhe në sëmundjet trashëgimore. Sot, ekspertët janë të vetëdijshëm se të gjitha barnat mund të ndihmojnë vetëm në fazat e hershme. Përveç kësaj, pacientit shpesh i jepen shumë medikamente në fillim, gjë që vetëm vonon të pashmangshmen. Dhe sapo një burrë humbet shikimin, ai dërgohet menjëherë për operacion.

Për ta, është një punë që i lejon ata të fitojnë para gjatë gjithë kohës ... askush nuk po përpiqet të shërojë një pacient përgjithmonë

Në fillim të viteve 2000, shkencëtarët zbuluan se 90% e problemeve të shikimit ndodhin vetëm për një arsye - furnizimi i pamjaftueshëm i gjakut në zverkun e syrit, i cili ushqen thjerrëzat, lëndën e bardhë dhe kornenë me substanca thelbësore. Nëse e eliminojmë këtë shkak themelor, mund të eliminojmë pothuajse plotësisht operacionet e shtrenjta të syve.

Ideja e Adnanit ndihmon në rregullimin e rrjedhjes së gjakut në sy. Kjo garanton zhdukjen e plotë të rrezikut të verbërisë në fazën fillestare të sëmundjes. Por është e vështirë të kurosh fazat e vështira kur bëhet fjalë për verbërinë e plotë. Prandaj, përpjekjet e një numri të madh mjekësh dhe ekspertësh mjekësorë ishin të nevojshme për të zhvilluar një mënyrë efektive për të rivendosur shikimin tek çdo pacient.

Gazetarja: Por besohet se është e pamundur të shihet sërish pa operacion, sidomos pas moshës 40...

Nuk eshte. Ky është një gabim i kompanive të mëdha farmaceutike që duan të bëjnë më shumë fitime. Çdo sistem i trupit mund të rinovohet, mjafton të ndihmojmë dhe eliminojmë proceset inflamatore, të përmirësojmë qarkullimin e gjakut, të përshpejtojmë largimin e qelizave të vdekura dhe toksinave.

Gazetarja: Dhe si trajtoheshin problemet e shikimit në të kaluarën? Farmacitë kanë shumë ilaçe për këtë qëllim.

Fakti është se ka shumë nga këto barna. Por këto barna vetëm lehtësojnë simptomat, vetëm kaq mund të bëjnë. Në një kohë të shkurtër, shikimi juaj përmirësohet. Por në përgjithësi, ata kanë më shumë gjasa të kenë një ndikim negativ në vizion sesa një pozitiv. Këtu Adnani kishte absolutisht të drejtë. Duke parë formulat medicinale në farmaci, çdo specialist do të kuptojë se ato mund të merren vetëm si mjeti i fundit.

Rezultati prijevoda Gazetarja: "Doli që produkti i ri ndihmon për të rikthyer plotësisht shikimin?"

Qëllimi kryesor i ilaçit është të sigurojë rrjedhjen e gjakut në sy duke rigjeneruar indin e dëmtuar. Një dozë është e mjaftueshme për të aktivizuar më shumë se 930,000 qeliza të përfshira drejtpërdrejt në procesin e rikthimit të shikimit gjatë gjithë trajtimit. Ky është parimi bazë i trajtimit.

Ne i qasemi kësaj teme në një mënyrë të pazakontë. Mjekësia jonë nuk është vetëm një grup tjetër formulash kimike. Është një kombinim unik i ekstrakteve bimore shumë të koncentruar. Si rezultat, është efektiv dhe i sigurt për sytë.

auto_awesome 1-2 ditë pas fillimit të trajtimit, shikimi juaj fillon të përmirësohet. Imazhet bëhen të qarta, skuqja dhe inflamacioni në sy zhduken. Rigjenerimi i qelizave ndodh dhe shikimi juaj kthehet. Gjithashtu, ndryshe nga barnat e tjera, përbërësit e O-Caps kanë një efekt pozitiv në enët e vogla të kokës së syrit.

O-Caps është një suplement dietik i bazuar në beta karoten, vitaminë C, zink dhe vitaminë E. Zinku ndihmon në ruajtjen e shikimit normal dhe mbron qelizat nga stresi oksidativ. Është e nevojshme të konsumohet një kapsulë ndërmjet vakteve një deri në dy herë në ditë. Duhet të theksohet se produkti nuk është i destinuar për personat me mbindjeshmëri ndaj përbërësve, fëmijët, gratë shtatzëna dhe nënat me gji. Nuk rekomandohet përdorimi për më shumë se tre muaj pa mbikëqyrjen e mjekut. Nuk duhet të tejkalohen dozat e rekomanduara ditore.

Gazetarja: Ilaçi do të shitet edhe në farmaci? Cili do të jetë çmimi?

E dini, kur u bë e qartë se kishim diçka vërtet të vlefshme, farmacistët na sulmuan nga të gjitha këndvështrimet. Adnanit iu ofrua fillimisht të shiste formulën e tij. Jo për të filluar prodhimin e ilaçeve, por për ta parandaluar atë. Ilace të ndryshme joefektive për të përmirësuar shikimin zënë një vend të rëndësishëm në tregun global farmaceutik. Ky produkt mund të bëjë një ndryshim rrënjësor,

Në fund të fundit, vetëm pas një trajtimi me O Caps, pacientët do të kenë mundësinë të rifitojnë përgjithmonë shikimin, pavarësisht nga mosha. Operacionet e shtrenjta dhe operacionet me lazer do të jenë të panevojshme, askush nuk do të shpenzojë para për mjekësinë e vjetër.

Farmacitë janë partnerë të kompanive farmaceutike. Dhe sigurisht, ata nuk duan të dëgjojnë për këtë produkt. Edhe pse aktualisht është i vetmi trajtim për sëmundjet e syrit që rekomandohet zyrtarisht nga Qendra për Shkenca Shëndetësore, i cili parandalon shfaqjen e komplikimeve në verbëri.

Gazetarja: “Si ta marrim nëse ilaçin nuk shitet në farmaci?"

Ne kemi nisur një fushatë të madhe reklamuese në të gjitha mediat për të tërhequr vëmendjen e njerëzve për këtë produkt dhe kemi premtuar se do të japim 1000 pako "O-Caps" nga inkluzivno.

Prandaj, të gjithë ata që duan të marrin O-Caps me zbritje deri në 50% mund të marrin pjesë në lojën tonë shpërblyese. Pas kësaj, specialistët tanë të kualifikuar do t'i kontaktojnë ata për të zhvilluar një plan trajtimi të personalizuar me O-Caps. Pavarësisht se ku jetoni, ne mund ta dorëzojmë produktin kudo në BiH. Ne e dërgojmë produktin me postë të shpejtë direkt në adresën tuaj.

Të gjithë mund të marrin pjesë në këtë short dhe të fitojnë çmimin kryesor: zbritje deri në 50%! Ky promovim, të cilin e krijuam për BiH, synon të tërheqë vëmendjen e njerëzve ndaj këtij produkti.


Formulari zyrtar i aplikimit

#982 od 1000 od
Për të marrë O-Caps me një çmim të zbritur prej
Për të marrë O-Caps me zbritje, shkruani emrin dhe numrin e telefonit të kontaktit në fushat më poshtë dhe klikoni butonin "DËRGONI KËRKESËN"
9600ALL
4800ALL
Pranimi i aplikimeve përfundon në 09:50
* Të dhënat tuaja personale i dërgohen direkt prodhuesit. Vetëm ai ka qasje në to.
KOMENTET:
Mirza Hasani

Unë jam duke u trajtuar për pesë ditë, shoh shumë më mirë, shikimi im nuk është i turbullt! Sot, për herë të parë pas 15 vitesh, kam duruar gjithë ditën pa syze. Sa bukur të shohësh një burrë normal!

12
Nermina Haxhiu

Kam porositur ilaçe për nënën time. Dhe doli të ishte shumë më efektive sesa rekomanduan mjekët. Ai mund të shohë shumë më mirë tani.

12
Eldar Alispahiu

Është mirë që kemi rini kaq të zgjuar. Lumturi.

10
Nedim Muja

Faleminderit për përpjekjet dhe informacionin tuaj. Do ta porosis tani.

20
Aida Delić

Kam filluar të përdor O-Caps tre javë më parë, kam një operacion për një muaj. Nuk e kisha menduar kurrë që një kurë mund të ishte vërtet kaq e mirë. Kam pasur glaukoma, dje shkova te okulisti. Mjeku u hutua, më pyeti si po i trajtoja sytë. Ai tha se nuk kishte dëgjuar për këtë drogë. Si rezultat, operacioni nuk është i nevojshëm sepse tani e shoh veten si një person të shëndetshëm.

8
Amar Halili

Kam porositur O-Caps për mamin dhe babin. Të dy thonë se kanë filluar të shohin qartë, jo më paqartë.

9
Berina Avdiu

Kam porositur O-Caps për mamin dhe babin. Të dy thonë se kanë filluar të shohin qartë, jo të paqartë.

13
Tarik Begić

Shpresoj të kem kohë për të blerë O-Caps me një zbritje.

20
Mirela Avdiu

Prej kohësh nuk shkova te doktori sepse nuk më ofronin asgjë të dobishme. Më vjen mirë që tani mund të porosis O-Caps me një çmim të volitshëm, jam shumë i impresionuar me reagimet.

7
Sulejman Rami

Kjo është një mrekulli, siç u përmend :) Edhe unë porosita.

11
Vildana Dida

Është shumë mirë që shteti e mbështet. Lajmi i mirë është një produkt i mirë. Shpresoj se do të jem në gjendje të arrij një rezultat kaq efektiv.

18
Almir Aliu

Kam pasur katarakte para një jave, shikimi im është përmirësuar plotësisht me këtë produkt! Faleminderit!

16